Blisko 60 stoisk z piwem oferujących ponad 300 rodzajów piw lanych z niemalże 100 browarów oraz prawie 2 razy tyle piw butelkowych pochodzących z różnych zakątków świata – wiemy już, że 6 Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa pod względem oferty piwnej po raz kolejny pobije dotychczasowe wyniki i utrzyma miano największego festiwalu piwnego w Polsce. Z uwagi na olbrzymie zainteresowanie wydarzeniem, organizator Festiwalu – wrocławskie Centrum Kultury “Zamek” – zdecydował się na zwiększenie powierzchni Festiwalu, w tym roku udostępniając uczestnikom całą esplanadę stadionu. 

Przedstawiamy program Festiwalu, który w ciągu najbliższego tygodnia może się jeszcze zmienić (ulec zwiększeniu:)
Rezerwujcie majówkę – widzimy się 1-3 maja! 

PIĄTEK / 1 maja

Sala wykładowa Stadionu
9.30 – 13.30 – wykłady dla piwowarów (zapisy )
14.00 – 15.30 – kurs sensoryczny cz. I (zapisy )
15.30 – 17.00 – kurs sensoryczny cz. II (zapisy)

Sala wystawowa Stadionu (promenada)
15.00 – 17.00 – Jak rozpoznać dobre piwo – szkolenie z degustacją (zapisy – klik!)
Wystawa “Browary Dolnośląskie” na podst. opracowania Jarosława Broniewskiego

Esplanada:
12.00 – 17.00 – warzenie piwa z zacieraniem – stoisko WIP
15.30 – 17.00 – warzenie piwa z ekstraktów słodowych + chmiel – stoisko PSPD
12.00 – 19.00 lub do wyczerpania próbek – test na daltonizm sensoryczny – stoisko WIP
12.00 – 19.00 – informacja – stoisko WIP i stoisko PSPD

Scena eventowo-kulinarna:

O Kuchni z Ludźmi dla Ludzi – pokazy kulinarne
Warzenie piwa z brewkitów Twój Browar
EduBiesiada ze Slow Food Dolny Śląsk
Konkurs „Dobierz piwo do szkła” – WIP
Ogłoszenie wyników konkursu etykiet
Jak dawniej piwo warzono – Bartosz Bogdański
Prezentacja piw premierowych
Strefa Blogerów piwnych

Arena:
Live Beer Blogging

Scena Muzyczna:
15.20 – The Shrapnels
16.40 – Pancurnik
18.00 – Dust Blow
19.20 – Labirytm
20.40- The Shipyard

BARBARKA Plaża Słodowa:
DJ SUN MIGUEL

SOBOTA / 2 maja

Sala wykładowa Stadionu:
10.00 – 11.30 – kurs sensoryczny cz. III (zapisy – klik!)
11.30 – 13.00 – kurs sensoryczny cz. IV (zapisy – klik!)

Sala wystawowa Stadionu (promenada):
Spotkanie z Andrzejem Urbankiem – promocja książki “Browary akcyjne Wrocławia”
Dlaczego to samo piwo smakuje inaczej? 20 różnic – Krzysztof Lechowski, prezes PSPD
Wystawa “Browary Dolnośląskie” na podst. opracowania Jarosława Broniewskiego

Promenada:
13.30 – 16.30 – Spotkanie piwowarów
16.30 – 18.30 – Spotkanie z piwowarami (wejściówki / sprzedaż w biurze Festiwalu od 1 maja)

Esplanada:
12.30 – 14.00 – Warzenie piwa z ekstraktów słodowych + chmiel – stoisko WIP
14.00 – 15.00 – Warzenie piwa z gotowców (brewkitów) – stoisko PSPD
12.00 – 19.00 lub do wyczerpania próbek – test na daltonizm sensoryczny – stoisko WIP
12.00 – 19.00 – informacja – stoisko WIP i stoisko PSPD

Scena eventowa-kulinarna:
Pokaz kulinarny – Łukasz Socha Mlekiem i Miodem
Warzenie piwa z zacieraniem – Twój Browar
EduBiesiada ze Slow Food Dolny Śląsk
Ogłoszenie wyników Konkursu Piw Domowych, wręczenie dyplomów
Prezentacja piw premierowych
Strefa Blogerów piwnych

Arena:
Live Beer Blogging

Scena Muzyczna:
15.20 – Charles Moon
16.40 – APAMAU
18.00 – Dylemat
19.20 – Strain
20.40 – OCN

BARBARKA Plaża Słodowa:
DJ Ryan R

NIEDZIELA / 3 maja

Sala wystawowa Stadionu (promenada):
Spotkanie z Andrzejem Urbankiem – promocja książki “Browary akcyjne Wrocławia”
Reinheitsgebot – prawo czystości piwa. Wzór do naśladowania czy historyczny przeżytek? – Krzysztof Lechowski, prezes PSPD
Wystawa “Browary Dolnośląskie” na podst. opracowania Jarosława Broniewskiego

Esplanada:
12.00 – 17.00 – warzenie piwa z zacieraniem – stoisko PSPD
14.00 – 15.00 – warzenie piwa z gotowców (brewkitów) – stoisko WIP
12.00 – 18.00 lub do wyczerpania próbek – test na daltonizm sensoryczny – stoisko WIP
12.00 – 18.00 – informacja – stoisko WIP i stoisko PSPD

Scena eventowo-kulinarna:
Pokazy kulinarne
Warzenie piwa z ekstraktów słodowych – Twój Browar
EduBiesiada ze Slow Food Dolny Śląsk
Piwo i potrawy – dobierz w pary – konkurs WIP
Prezentacja piw premierowych
Strefa Blogerów piwnych

Scena Muzyczna:
14.20 – More wine please
15.20 – Takie Trio
16.40 – Paihivo
18.00 – O.Torvald
19.20 – BETHEL

BARBARKA Plaża Słodowa:
DJ SEB*

* tekst oraz plakat: CK Zamek Wrocław

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *